Трета поредна година, за учебната 2022-2023 г., организираме прием в паралелка с практически и изследователски подход за изучаване на математика в 5 клас.
Фокусът на работа в тази паралелка е задълбочено изучаване и практическо приложение на математиката, както и взаимовръзката ѝ с други науки и области на живота. Чрез използването на динамични софтуерни програми и изследователски подход, учениците се справят с творчески задачи и казуси, които имат повече от един възможен отговор – както е и в реалния живот. Развиват се и уменията на децата за решаване на чисто академични задачи по математика, за да се усъвършенства тяхното аналитично и абстрактно мислене, включително придобиването на необходимите умения за справяне със стандартизирани тестове като НВО.
Етапи на кандидатстване
Формуляр за прием: Попълване на формуляр за кандидатстване от ученика за прием в пети клас, математическа паралелка.
Дни на отворените врати: Предстои ден на отворените врати на 19 май 2022 г. Семействата, чиито деца са попълнили формуляра за прием, ще получат информация на имейл адрес.
Приемен ден: Проверка на знанията и уменията на кандидатите по математика. Приемният изпит е на 04 юни 2022 г.
Обратна връзка и резултати: До 10 дни след приемния изпит семейството получава резултатите и информация за договор за обучение.
Често задавани въпроси
Какво означава, че ЧСУ „Българско школо“ е одобрено за иновативно училище с проект в областта на изследователската математика?
През 2021 г. училището кандидатства с иновативен проект „Изследователска програма по математика в прогимназиален етап“ и е официално обявено от Министерството на образованието и науката за иновативно училище. Това дава възможност да направим промени в учебните програми, за да стимулираме учениците да се запознаят и задълбочено да изследват различни теми, както и да осигурим среда и инструменти за реализирането им. Всичко това ще им даде възможност да развият логическите си умения и приложат наученото по ангажиращ начин. В рамките на проекта, който продължава 4 години, във всички класове и паралелки ще има разработени изследователски учебни програми, по които ще се работи. Допълнителна цел е този подход да бъде приложен и за други учебни предмети като природни науки и информационни технологии.
Колко учебни часа се изучава математика в тази паралелка?
Задължителните часове по математика са 6 на седмица, което е 1/3 над стандартните 4.5 часа. Тези часове са достатъчни, за да се постигнат заложените цели – да се развие задълбочено разбиране и траен интерес към практико-приложни задачи. Освен тях, учениците имат възможност да изберат допълнително 4 часа математика като занимания по интереси, където фокусът е изцяло върху състезателната математика. По този начин общият брой часове по предмета може да достигне 10 часа седмично.
Колко интензивно се изучава английски език в тази паралелка?
Чуждоезиковото обучение в 5-ти клас е с продължителност 7 учебни часа седмично, като този интензитет се запазва до 7-ми клас включително. В края на прогимназиален етап, очакването е придобитите знания по английски език да позволят успешно явяване за сертификат на Кеймбридж за владеене на ниво B1-B2 по Общоевропейската езикова рамка.
За въпроси относно паралелката, пишете на [email protected] или се свържете с нас на +359 87 820 8975.